Stare Forum RE ˇ Czat RE ˇ Osteria ˇ Ściana Gości ˇ Pomnik Narodu Eskwilińskiego ˇ RWPZiB ˇ Planeta Mikronacje ˇ Res Publica ˇ Nasza Eskwilinia ˇ Monitor Eskwiliński ˇ Tribuna del PubeloCzwartek, Styczeń 23, 2020
Nawigacja
Strona Główna
Zamieszkaj!
Forum
Ulica Konsularna
Kraj
Historia Wyspy
Demografia
Katalog Praw RE
Siły Zbrojne RE
Korpus Służby Cywilnej
Szkoła Elementarna
Wyszukiwarka
Władze i instytucje

El Presidente Rzeczypospolitej Eskwilińskiej

JE Cheewazz Khadil
(kontakt)

Przewodniczący Rady Narodowej (XIII kadencja)

don Havelock Jaskoviakus
(kontakt)

Przewodniczący Rady Rządowej (premier)

don Havelock Jaskoviakus
(kontakt)

Minister Spraw Zagranicznych

don Tomasz Anter
(kontakt)

Prezes Sądu Najwyższego

don Bruno van der Bizen


Komendant Kwatery Głównej Sił Zbrojnych

generał Max von Wereman
(kontakt)
Zobacz Temat
Res Publica Esquilina - mikronacja, państwo wirtualne > | PARTIE POLITYCZNE | Komunikaty Komitetów Wyborczych
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Cheewazz Khadil
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 1924
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 24-04-2013 12:30
Cheewazz Khadil
Silny człowiek na trudne czasy!El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej

Kawaler:
*Wielkiego Orderu Złotego Orła za wstęgą
*Królewskiego Orderu Świętego Ducha
*Orderu Zasług Republiki Palmowej III Stopnia
*Krzyża Komandorskiego Orderu Bene Merenti
*Złotego Orderu Cyrkla
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Cheewazz Khadil
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 1924
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 24-04-2013 12:50
Ave Cives Esquliniae!
Po licznych naradach z partią Libertas oraz z koalicjantami z Komitetu Wyborczego Raula Hugo, zdecydowałem się kandydować na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Eskwilińskiej.
Świadom licznych zagrożeń w obliczu jakich stoi Eskwilinia, uważam, iż jestem właściwym człowiekiem, który bez cienia strach będzie potrafił się z nimi zmierzyć i zdusić w zarodku.

Przede wszystkim zamierzam nie dopuścić do upadku 4-letniej republiki o jaką walczyły pokolenia Eskwilińczyków. Nie dopuszczę by grupa rewolucjonistów nazywająca się Blokiem Monarchistów zdobyła władzę w Rzeczpospolitej Eskwilińskiej i wprowadziła w życie swoje chore plany o tyranii jednostki nad rządami ludu. Tylko jeden podmiot jest suwerenem Rzeczpospolitej Eskwilińskiej- jest to Naród Eskwiliński, który przez lata walczył z monarchami uzurpującymi sobie prawo do decydowania o losach tego ludu! Vivat demos kratos esquiliniae!

Po wtóre, zamierzam, kontynuować słusznie rozpoczętą przez partię Libertas weryfikację prawa eskwilińskiego. Należy deregulować niepotrzebne ustawy i zadbać by prawo eskwilińskie było bardziej przejrzyste.

W sprawach wewnętrznych należy też, wspomóc raczkujące samorządy, wspierać rozwój kultury osteryjskiej jako integralnej części eskwilińskiego dziedzictwa kulturowego. Należy postawić na rozwój regionalnych świąt i tradycji.

Nie zapominając o regionalizmach, należy pamiętać również o światach państwowych, dotychczas zaniedbywanych i nie obchodzonych godnie- to stanie się zresztą pierwszym celem mojej prezydentury.

W polityce zagranicznej, zamierzam kontynuować słusznie wytyczoną przez eskwilińskich patriotów politykę równowagi na dwóch kontynentach na których leży Eskwilinia- Vaarlandzie i Orientyce. Jednocześnie, obiecuje prowadzić bardziej aktywną niż dotychczas politykę, tak by eskwilińskie działania zaczęły być w końcu widoczne na arenie międzynarodowej.

Nie zapomnę, co zdarzało się moim poprzednikom, o wojsku eskwilińskim, które jest podporą naszej demokracji. Od ich gotowości bojowej zależy bezpieczeństwo naszego państwa, dlatego nie będę szczędził środków by zapewnić jak największą profesjonalizację armii.

Jako twórca systemu gospodarczego i minister gospodarki z długim stażem, nie zapomnę również o naszym narodowym dobrem jakim jest ESG. Postaram się przywrócić mu dawny blask i eksportować jego idee poza granice naszego kraju.

Głos oddany na mnie, to głos na wolną, demokratyczną i silną republikę. Esto perpetua!

Gratias ago!


El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej

Kawaler:
*Wielkiego Orderu Złotego Orła za wstęgą
*Królewskiego Orderu Świętego Ducha
*Orderu Zasług Republiki Palmowej III Stopnia
*Krzyża Komandorskiego Orderu Bene Merenti
*Złotego Orderu Cyrkla
Edytowane przez Cheewazz Khadil dnia 24-04-2013 12:51
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Jaskoviakus
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 923
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 24-04-2013 18:31
Cheewazzie, mówisz bzdury (pomijając ten fragment Twojej wypowiedzi, który dot. polityki zagranicznej). Śmiem twierdzić, że z pełnym rozmysłem. Albo chcesz radykalnie zmienić imidż.

W historii Wyspy nigdy nie zdarzył się przypadek rewolucji. Władza monarsza zawsze była czynnikiem łączącym Eskwilińczyków w Naród (wspominam o tym dla porządku, by zaznaczyć, że Naród i Król to nie są - jak utrzymujesz - dwie antagonistyczne siły). Te z historycznych postaci, które sprzeciwiały się Koronie, nieodmiennie stawały też przeciwko centralizmowi i jedności państwa (buntownik Adam, patrycjat z okresu Konfederacji etc.).

Reasumując: nie, Naród nigdy nie walczył z Królem. Monarchii nie ma dziś dlatego, że Jerzy II umarł bezpotomnie; nie zaś dlatego, że "Naród przez lata walczył z monarchami". WTF?

Przypominam Ci ponadto, że kiedy Lupinus przedstawił Radzie Narodowej projekt konstytucji, która nie zawierała przepisu o władzy zwierzchniej Narodu nad Rzecząpospolitą, w "Monitorze" ukazał się artykuł nader ostro krytykujący ten beznadziejny i antynacjonalistyczny pomysł. Wybacz mi tę złośliwość, ale nie widziałem, byś sprzeciwiał się projektowi w ówczesnej formie. A było to istotne zagrożenie dla pozycji politycznej Narodu. Dzisiaj natomiast, by dać sobie możliwość posłużenia się frazeologią SNR i SN-L zmyśliłeś, że rojalizm godzi w nacjonalizm, co dowodzi, że nie przeczytałeś dokładnie manifestu rojalistycznego w "Monitorze". Napisałem tam, że

III Konstytucja powinna czynić Koronę drugim - obok Narodu - suwerenem państwa


Niżej dodałem jeszcze, że Korona będzie politycznie odpowiedzialna przed Narodem. A zatem w modelu przedstawionym przeze mnie Naród nie dość, że nie przestaje być suwerenem, to jeszcze posiada podwójny wpływ na państwo: taki jak dotychczas, a nadto poprzez kontrolowanego przez Naród króla. A zatem Eskwilińczycy staną się suwerenami dwóch podmiotów: Korony i państwa.

Miałbym jeszcze kilka uwag do tego, co napisałeś o monarchii, ale post rozrósłby się do rozmiarów nowego artykułu. O pozostałych sprawach więc tylko w skrócie.

KPRE zostało wyczyszczone i zweryfikowane już w wakacje 2011, kiedy przenosiliśmy się na Nową Stronę. Wyrzucono wszystko, co zbędne. Dalsze czyszczenie Katalogu to demontowanie Rzeczypospolitej. Jedna tylko rzecz może sprawić, że prawo będzie czytelniejsze - strona bardziej zaawansowana technologicznie i nowy Katalog. Załatwisz nam to?

Szanuję armię, jestem jej oficerem od 2009 roku. Ale - choć da się o niej powiedzieć wiele dobrego - na pewno nie można powiedzieć, że jest podporą demokracji. Z tego powodu, że jest w dużym stopniu samorządna i odporna na wpływ demokratycznych organów państwa. Wystarczy jeden przykład: El Presidente, owszem, powołuje KKG, ale musi to być "najwyższy stopniem i najstarszy stażem oficer"; nie ma zbyt dużego wyboru przy takich kryteriach, prawda? Można odstąpić od tej zasady, ale "za zgodą Naczelników rodzajów Sił Zbrojnych". Ergo: armia rządzi się samodzielnie.

O regionalizmach zmilczę, bo odwołujesz się do tradycji tych antyrojalistycznych sił, które dążyły do rozerwania Wyspy; w moich uszach brzmi to b. niebezpiecznie.

O ESG także ani słowa. System nie funkcjonuje i nie będzie funkcjonował, a Ty - najbogatszy Eskwilińczyk - usilnie starasz się narzucić pozostałym uczestnictwo w wyścigu po forsę. Nie wiem, jak toleruje to Twój koalicjant, którego ideały są raczej czerwone. Gdybyś naprawdę chciał naprawiać ESG, pozostałbyś na swoim stanowisku ministra, gdzie masz na to jakikolwiek wpływ. Jako El Presidente znów będziesz naruszał wolności obywatelskie, ingerując w sygnaturki etc. W ostatnich czterech latach niewiele było tak absurdalnych i skandalicznych pomysłów jak ten, by w imię niedziałającego systemu gospodarczego łamać konstytucyjne wolności.

Nigdy nie przypuszczałem, że przyjdzie chwila, w której będę zmuszony głosować na dona Velicky'ego. Wando, ależ mi głupio. smiley

Postscriptum. Nie udzieliłbyś wywiadu do "Monitora"?


Havelock Jaskoviakus Anonimus -
PRN i PRR
Brodę nosi się w sercu. (anonim)
Edytowane przez Jaskoviakus dnia 24-04-2013 18:32
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Cheewazz Khadil
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 1924
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 24-04-2013 19:51
Wywiadu z chęcią udzielę smiley
Co do Twoich zarzutów- jest w nim tyle dziur, iż nie wiem od czego zacząć. Zacznijmy więc od początku- Czym jest republika eskwilińska? Jest wyrazem dojrzałości i świadomości narodowej Eskwilińczyków, którzy po wielu latach ucisku ispalskiej administracji zrzucili kajdany zależności i sięgnęli po swoją wolność. Republika to równość i pluralizm. To społeczeństwo aktywne i deliberujące. A Ty i Twoi monarchiści chcecie by całą odpowiedzialność za państwo przelać na jedną osobę- monarchę? I jeszcze macie czelność posługiwać się hasłem eskwilińskim patriotów- Esto perpetua!, a więc ,,niech trwa wiecznie". Te słowa odnoszą się do republiki eskwilińskiej, której powstanie było spełnieniem od dawna duszonej woli Narodu Eskwilińskiego do samostanowienia!
Nie Jaskoviakusie- ja nie zmieniam się i nie przyjmuje nowych masek. Zawsze wierzyłem i będę wierzył w to, iż ustrój monarchistyczny to ustrój gnuśnych społeczności mikronacyjnych. Siłą Eskwilinii jest demokracja i republikański ustrój, którego będę zawsze bronił- Esto perpetua!

Czyszczenie KPRE było w równej mierze dobrym posunięciem w 2011 r. co i teraz. Mamy bodaj 32 ustawy w naszym dzienniku ustaw- naprawdę uważasz, iż potrzebujemy aż tyle prawa? Naprawdę wszystkie te ustawy są używane? Należy to zweryfikować. Prawo by było efektywne musi być żywe.

Co do armii- zupełnie się z Tobą nie zgodzę. Armia zawsze była szkołą patriotyzmu eskwilińskiego. Czy to nie armia właśnie obroniła Eskwilinię przed atakami ispalów? Czy to nie armia dokonała spektakularnej akcji odbicia Prezydenta de Sigmnuda z rąk terrorystów? Czy to w końcu nie armia występuje obecnie w Radzie Narodowej z wnioskiem o użycie sił przeciwko wrogiej organizacji zbrojnej okupującej część naszego terytorium? To prawda, iż armia jest samorządna, jednak zawsze wiernie służyła Rzeczpospolitej, dlatego uważam, ją za podporę naszego państwa, zwłaszcza w czasach kryzysu aktywnościowego. Ograniczenie autonomii armii jest kwestią do dyskusji, jednakże nie widzę powodu by twierdzić, iż w obecnym kształcie armia zagraża jakkolwiek integralności Eskwilinii.
Co do regionalizmów- siła i tożsamość każdego Narodu bierze się z ludu i jego różnorodności. Tradycje ludu eskwilińskiego, jego wierzenia, religie i podania, powinny być chronione przez władzę centralną. Bo to właśnie ta wielobarwność stanowi naszą kulturę. Czym że jest państwo bez tożsamości narodowej? Bez swych tradycji, podań i legend? Pustą wydmuszką. I właśnie taką wydmuszkę chcą stworzyć rojaliści, dusząc kulturę eskwilińską, wprowadzając na jej miejsce pompatyczne obchody urodzin monarchy.

ESG to system, w który nie tylko ja wierzę, donie Jaskoviakusie. Z przeprowadzonych w marcu tego roku badań statystycznych wynika, iż tylko Ty jeden uważasz ten projekt za całkowicie bezużyteczny. Ponad 60% ankietowanych uznało, iż projekt ten wymaga gruntownej reformy, jednak jest potrzebny Eskwilinii. Z kolei 30% uznało, iż projekt jest dobry w takiej formie w jakiej jest- wymaga tylko szerszej promocji. Tak więc nie mydl mi tu oczu. Póki co jeszcze monarchą nie jesteś i nie możesz mówić ,,Naród to ja!".
ESG to zdaniem naszego społeczeństwa dobry pomysł, który wymaga jeszcze jednak ulepszeń. I jako Prezydent RE dopilnuje by takie prace zostały podjęte.
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej

Kawaler:
*Wielkiego Orderu Złotego Orła za wstęgą
*Królewskiego Orderu Świętego Ducha
*Orderu Zasług Republiki Palmowej III Stopnia
*Krzyża Komandorskiego Orderu Bene Merenti
*Złotego Orderu Cyrkla
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Jaskoviakus
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 923
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 24-04-2013 21:49
Wywiadu z chęcią udzielę smiley


Gotuj się smiley


Republika to równość i pluralizm. To społeczeństwo aktywne i deliberujące. A Ty i Twoi monarchiści chcecie by całą odpowiedzialność za państwo przelać na jedną osobę- monarchę?


Ale skąd - na Eadana i pozostałych - ten pomysł? Chcemy - my, Rojaliści - monarchy, bo Eskwilinii potrzebna jest jakakolwiek osoba, która by odpowiadała za państwo; w tej chwili takiej osoby brak. Kiedy społeczeństwo zawodzi (a zawodzi często; jak wiesz, aktywność na obecnym poziomie należy do rzadkości) Eskwilinia pada na twarz. Chcemy, by państwo miało lidera z monarszymi atrybutami i prerogatywami. Chcemy monarchii, ponieważ wady republiki stają się coraz bardziej zauważalne, a przedłużające się okresy nieaktywności mają coraz gorsze skutki - receptą zarówno na nieaktywność, jak i ew. jej skutki jest reforma rojalistyczna.

Jaki ma to związek ze "społeczeństwem deliberującym" (skądinąd przeurocze sformułowanie)? Inna forma monarchii niż konstytucyjna monarchia parlamentarna nie wchodzi w grę. Republikańskie swobody pozostają bez zmian, Naród zyskuje nowy przywilej - przywilej obioru Króla (czyli bilans in plus).


I jeszcze macie czelność posługiwać się hasłem eskwilińskim patriotów- Esto perpetua!, a więc ,,niech trwa wiecznie". Te słowa odnoszą się do republiki eskwilińskiej, której powstanie było spełnieniem od dawna duszonej woli Narodu Eskwilińskiego do samostanowienia!


Odlatujesz, amicus meus. smiley Słowa dotyczą Narodu, nie formy państwa; zresztą to wszystko są równouprawnione interpretacje. A ispalski kolonializm nie ma żadnego związku z kwestią rojalistyczną. W XVIII wieku, kiedy zlikwidowano Konfederację, Eskwilinia nie była monarchią; ktoś mógłby powiedzieć, że właśnie to przyczyniło się do upadku. Zresztą to zupełnie bez znaczenia: Naród jest niezależnym podmiotem i może tworzyć takie państwo, jakie uzna za odpowiednie. To, co niewoliło Naród, to obcy imperialista, a nie Król Wyspy.

Łączysz zupełnie bezpodstawnie dwie sprawy. A argumenty historyczne są w tej dyskusji pozbawione jakiejkolwiek wartości.


Nie Jaskoviakusie- ja nie zmieniam się i nie przyjmuje nowych masek. Zawsze wierzyłem i będę wierzył w to, iż ustrój monarchistyczny to ustrój gnuśnych społeczności mikronacyjnych.


Pozwolę sobie użyć specjalistycznego prawniczego sformułowania, które na pewno nie jest Ci obce: jedziesz po bandzie. Dreamland - najstarsza mikronacja. Sarmacja - największa mikronacja. Austro-Węgry, Surmenia - mikronacje, którym boisz się rzucić wyzwanie na arenie międzypaństwowej. RON - dominująca w Vaarlandzie. Wymieniłem właśnie tę aktywniejszą połowę Pollinu. Ekhm, Cheewazzie, kiedy ostatnio opuszczałeś Wyspę?


Czyszczenie KPRE było w równej mierze dobrym posunięciem w 2011 r. co i teraz. Mamy bodaj 32 ustawy w naszym dzienniku ustaw- naprawdę uważasz, iż potrzebujemy aż tyle prawa?


Szczerze? Tak. Trzydzieści parę ustaw to jest absolutne minimum dla funkcjonowania mikronacji, zresztą wciąż brakuje tam kilku istotnych aktów. W 2011 r. czyszczenie było konieczne, bo KPRE zaśmiecały twory pokroju Ustawy Morskiej etc. Dziś KPRE to wyłącznie niezbędne ustawy plus kilka takich, które warto zachować ze względu na pamięć o początkach Rzplitej (vide: Ustawa o Nacjonalizacji itp.). Jesteśmy wirtualnym państwem, stanowienie prawa to podstawowa atrakcja, która przyciąga nowych mikronautów, a w Eskwilinii (założonej przez studentów prawa) legislacja jest absolutnie rudymentarna.

Zarzucasz nam chęć likwidacji demokracji, a to Ty zamierzasz pozbyć się tego, co wyprodukowali przedstawiciele Narodu. Repeto: w 2011 r. to było konieczne. Dzisiaj to absurd i rzecz szkodliwa dla Eskwilinii.

Potrzeba nam za to nowego KPRE pod względem technicznym. Załatwisz to? smiley


nie widzę powodu by twierdzić, iż w obecnym kształcie armia zagraża jakkolwiek integralności Eskwilinii.


Nic takiego nie powiedziałem. Siły zbrojne są każdej mikronacji niezbędne, a ja własnym życiorysem mogę potwierdzić, że doskonale przysposabiają młodych obywateli do zaangażowania w państwo. Armia wymaga stałej uwagi władz państwowych i należy eksponowac jej pozycję w życiu kraju. Wielokrotnie Siły Zbrojne RE oddawały krajowi niepomierne zasługi: obaj wiemy o tym dobrze jako odznaczeni Krzyżem Wojennym. Armia jest jednym z najważniejszych elementów eskwilińskiej narracji, a w Osterii odgrywa b. istotną rolę polityczną. Ale bynajmniej nie oznacza to, że należy przyjmować ją bezkrytycznie i po raz kolejny mówić o modernizacji. Armia potrzebuje strony, międzynarodowych manewrów, spójnej hierarchii, która zachęcałaby do rozpoczęcia kariery wojskowej. Mówienie o profesjonalizacji, modernizacji - to nie są oznaki zainteresowania armią tylko powtarzane podczas każdej kampanii wyborczej frazesy bez treści. Armia JEST profesjonalna, o ile mi wiadomo poboru nie ma, prawda?


Czym że jest państwo bez tożsamości narodowej? Bez swych tradycji, podań i legend? Pustą wydmuszką. I właśnie taką wydmuszkę chcą stworzyć rojaliści, dusząc kulturę eskwilińską, wprowadzając na jej miejsce pompatyczne obchody urodzin monarchy.


Znów oddajesz się swoim wizjom, Cheewazzie. Doprawdy, urodziny monarchy? Moja reakcja.

Ponownie mylisz pojęcia. Ludyczność ma niewiele wspólnego z tożsamością narodową. Jeżeli ktoś z obywateli zechce zająć się etnologią - uznam to za świetny pomysł i chętnie pomogę. Ale czy na pewno należy to do obowiązków El Presidente, których wszak ma mnóstwo?

Podania, legendy, tradycja i koloryt - to bardzo piękne. Napisz, drogi Cheewazzie, biogram władcy na potrzeby Pomnika. Pomóż donowi Anterowi w jego Zrzeszeniu. Przyjdź na spotkanie na czacie albo zaproś je na kogoś. Użyj łacińskiego sformułowania w poście na forum. Wspomnij o wydarzeniu z minionych czterech lat tak, żeby nie poszło w zapomnienie i stało się częścią kodu kulturowego, którym się posługujemy. Wszystko to możesz zrobić bez dzierżenia prezydentury i naprawdę nie wiem do czego Ci ona potrzebna.


Ponad 60% ankietowanych uznało, iż projekt ten wymaga gruntownej reformy, jednak jest potrzebny Eskwilinii. Z kolei 30% uznało, iż projekt jest dobry w takiej formie w jakiej jest- wymaga tylko szerszej promocji.


A czy w ankiecie ktoś zaznaczył opcję: "Tak, jestem za tym, żeby tylko najbogatsi mogli korzystać z prawa formatowania sygnaturki według własnej woli"? Nie przeciwko ESG protestuję tylko przeciwko twojemu dogmatycznemu stosunkowi do niego. (We wspomnianej ankiecie zaznaczyłem chyba opcję "gruntowna reforma"smiley.

System NIE DZIAŁA, ponieważ ci sami ludzie, którzy w ankiecie klikają uti rogas, nie biorą później udziału w obrocie. A to dlatego, że gospodarka w gruncie rzeczy jest zbędna i stanowi tylko opcjonalny dodatek do mikronacji. Jeśli ktoś chce się w nią bawić nie mam żadnego prawa, by mu tej zabawy domawiać. Ale nikt nie ma prawa zmuszać mnie do udziału w zabawie, która ma na celu to, byś Ty mógł mieć w sygnaturce dwa rozczapierzone palce.

To, czego trzeba ESG to PHP-Bank lub coś podobnego. Jesteś w stanie to załatwić? Jeśli tak, to znów muszę Cię zapytać - po co Ci prezydentura? ESG możesz naprawiać z pozycji MG, który ma po temu kompetencje.

O ile nie masz rewolucyjnego pomysłu (a nie masz, bo podzieliłbyś się nim z nami, gdybyś miał), to mówienie o ESG nie ma sensu i tylko irytuje tych, którzy nie lubią, gdy rząd pcha się do ich sygnaturek.


Póki co jeszcze monarchą nie jesteś i nie możesz mówić ,,Naród to ja!".


Nie daj Wando i Eadanie, żebym kiedyś został królem. Dla mojego i eskwilińskiego dobra. Ale Ty mógłbyś wystartować w elekcji, budzisz respekt swoją postawą (nie o postawę moralną tu chodzi). Co o tym sądzisz? smiley


Havelock Jaskoviakus Anonimus -
PRN i PRR
Brodę nosi się w sercu. (anonim)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Cheewazz Khadil
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 1924
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 24-04-2013 23:03
Ale Ty mógłbyś wystartować w elekcji, budzisz respekt swoją postawą (nie o postawę moralną tu chodzi). Co o tym sądzisz?


Nigdy. Całym sercem stoję za republiką i będę zwalczał monarchię zawszę i wszędzie. (Co chyba powinno być już dla wszystkich jasne)

Ogólnie mam wrażenie, iż przez całą Twoją przemowę przeziera jedno podstawowe pytanie- Po co Cheewazzie startujesz w wyborach? Czy nie możesz osiągnąć swoich celów nie będąc Prezydentem?

Otóż, startuje w wyborach bo osobą która powinna brać na swoje barki funkcjonowanie państwa w okresie kryzysu jest właśnie Prezydent Rzeczpospolitej Eskwilińskiej. To właśnie on powinien być podporą społeczeństwa. Kimś takim jak król w ustroju monarchii.
Na mocy obecnej Konstytucji zresztą, Prezydent ma uprawnienia równe, a czasem nawet silniejsze niż monarchowie mikronacji ościennych.
Jestem eskwilińskim patriotą. Czuję się odpowiedzialny za mój kraj i jestem przekonany, iż jestem właściwym człowiekiem na urząd głowy państwa. Wiem, że będę umiał właściwie spożytkować prerogatywy prezydenckie by wywrzeć pozytywny wpływ na eskwilińską rzeczywistość.

Mówiąc krótko- startuje w wyborach bo wierzę, iż jestem obecnie najlepszym kandydatem do urzędu Prezydenta. Wiem, że cele polityczne, które wyłożyłem powyżej, mógłbym zrealizować nie obejmując tego urzędu, wierzę jednak, iż objęcie go pozwoli mi na efektywniejszą realizację owych celów.
El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej

Kawaler:
*Wielkiego Orderu Złotego Orła za wstęgą
*Królewskiego Orderu Świętego Ducha
*Orderu Zasług Republiki Palmowej III Stopnia
*Krzyża Komandorskiego Orderu Bene Merenti
*Złotego Orderu Cyrkla
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Martinus de Wilczyno
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 1373
Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 19.07.11
Dodane dnia 25-04-2013 17:45
Donowie! Niniejsza dyskusja jest piękna i powinna wejść do annałów eskwilińskiej myśli politycznej. Poziom wypowiedzi, odwoływanie się do eskwilińskiej historii, które przychodzą tak naturalnie, jakby to była historia państwa prawdziwego, wzajemne złośliwości, ale w dopuszczalnych granicach - chylę czoła.


Salus Rei publicae suprema lex esto.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Jaskoviakus
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 923
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 25-04-2013 20:25
Gratias ago, Lupinusie. smiley

Ogólnie mam wrażenie, iż przez całą Twoją przemowę przeziera jedno podstawowe pytanie- Po co Cheewazzie startujesz w wyborach? Czy nie możesz osiągnąć swoich celów nie będąc Prezydentem?


Sprowokowałeś mnie do napisania repliki dlatego, że fundamentalnie nie zgadzam się z Twoimi stwierdzeniami, a ponadto mocno rozminąłeś się z prawdą. Zresztą clou Twojej wypowiedzi, to atak na partię, której jestem przewodniczącym. Wolałbym, abyś nie pozostawał w błędnym przekonaniu, że Eskwilinia potrzebuje w Tobie obrońcy przed Rojalistami. Nie podoba mi się to, że próbujesz nas wykorzystać, opierając na BR swój negatywny program.

A to, że nie masz celu w ubieganiu się o prezydenturę, to logiczny wniosek wyciągnięty z Twojego programu.

Otóż, startuje w wyborach bo osobą która powinna brać na swoje barki funkcjonowanie państwa w okresie kryzysu jest właśnie Prezydent Rzeczpospolitej Eskwilińskiej. To właśnie on powinien być podporą społeczeństwa. Kimś takim jak król w ustroju monarchii.


Ależ zamiast "kogoś takiego jak król w monarchii" moglibyśmy mieć prawdziwego Króla! Obecny prezydent zawieszony jest pomiędzy dwoma systemami (co jest i tak krokiem naprzód w stosunku do starej konstytucji), przez co nie ma skutecznych narzędzi ani do uprawiania polityki, ani do przewodzenia Narodowi.

Jestem eskwilińskim patriotą. Czuję się odpowiedzialny za mój kraj i jestem przekonany, iż jestem właściwym człowiekiem na urząd głowy państwa. Wiem, że będę umiał właściwie spożytkować prerogatywy prezydenckie by wywrzeć pozytywny wpływ na eskwilińską rzeczywistość.


A! Hic est canis sepelivit! Cheewazzie, nareszcie wszystko pojmuję. Po prostu CHCESZ być El Presidente. Dobrze zatem, w porządku. To naturalna chęć każdego polityka i każdy musi przejść coś podobnego - jak przechodzi się ospę albo świnkę. Również cierpiałem na podobną przypadłość. To absolutnie zrozumiałe: jako minister, PRN jesteś naturalnym kandydatem na najwyższy urząd. Szkoda tylko, że idąc po to, co Ci się za służbę Rzeczypospolitej należy, głosisz takie niedorzeczności.


Havelock Jaskoviakus Anonimus -
PRN i PRR
Brodę nosi się w sercu. (anonim)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Max von Wereman
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 241
Data rejestracji: 19.09.11
Dodane dnia 25-04-2013 21:21
" Nie zapomnę, co zdarzało się moim poprzednikom, o wojsku eskwilińskim, które jest podporą naszej demokracji. Od ich gotowości bojowej zależy bezpieczeństwo naszego państwa, dlatego nie będę szczędził środków by zapewnić jak największą profesjonalizację armii. "


I mówi to don, grzebiąc uchwałę o użyciu Sił Zbrojnych, w celach ochrony bezpieczeństwa Eskwilinczyków, którzy są narażenia na ataki bandydtów z wysp Maariennhama? Jak don może jednoczesnie mówić o "nie szczędzeniu środków", gdy właśnie dokąłdnie takim tłumaczeniem "Przeszacowania liczebności sił eskwilińskich, które miałby wziąć udział w tej interwencji", mimo, iż wyraźnie zaznaczono, że duża część sił będzie jedynie brana pod uwagę, a nie wszyscy wezmą udział. Chyba każdy rozsądny czlowiek wie, że istnieje cos takiego jak rezerwy...


"Ostatecznym celem i istotą państwa jest potęga, a jeżeli ktoś nie potrafi zmierzyć się z tą prawdą, powinien trzymać się z dala od polityki."

Heinrich Gotthardt von Treitschke

Admirał Maximilian Wilhelm Gottlieb Alexander Reinhold Lothar Guido Theodor Hans Siegfried Albrecht Christian Friedrich Arnold Wolfgang Bernard Heinrich August Otto Freiherr von und zu Wereman
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Cheewazz Khadil
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 1924
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 25-04-2013 21:41
Do dona Jaskoviakusa:

Owszem, jestem przeciwny monarchistą i wierz mi- będę zwalczał wasz ruch wszelkimi możliwymi środkami, gdyż uważam go za zagrożenie dla wspaniałej 4-letniej republikańskiej historii Eskwilinii.
Ty rozumujesz tak- wszystkie mikronacja naokoło są lub zamieniają się w monarchie- ergo monarchia to najlepszy system dla mikronacji.
Ja się z tym całkowicie nie zgadzam. Uważam, fakt, iż Eskwilinia pozostaje przez tak długi czas republiką za powód do chluby, a nie hańbę dla naszej Ojczyzny.
Republikańska mikronacja to skomplikowany twór, który daje szanse na wykazania się każdemu członkowi jej społeczności. Kadencyjność urzędów służy mikronacją, gdyż w okresie wyborów ścierają się różne poglądy i wizje obywateli na rozwój mikronacji. To właśnie dzięki wyborom narodziła, się, jak widać nie tylko dla nas- interlokutorów, porywająca dyskusja.
Monarchia zaś pozwala gnuśnieć społeczeństwu. Po co cokolwiek robić skoro jest król? Vivat rex! On się wszystkim zajmie. I gwardia jego ministrów, która jest równie trwała, nienaruszalna jak sam król. Nie twierdzę, iż w monarchii nie mogą istnieć inicjatywy oddolne. Nie twierdzę, iż nie istnieją monarchię z aktywnymi społeczościami. Twierdzę jednak, iż republikański ustrój pobudza tą aktywność (przede wszystkim w okresach wyborów), podczas gdy monarchia co najwyżej jest zupełnie neutralna.
Historia mikronacyjna uczy nas zresztą, iż monarchię są powoływane często w okresach kryzysu systemu republikańskiego. Tak było, w Surmenii, na którą się powoływałeś. Tak było w Republice Francskiej. Tak w końcu dzieje się obecnie w Victorii.


Twierdzisz też, iż pozycja obecnego Prezydenta jest zawieszona pomiędzy dwoma systemami. Szczerze powiedzawszy, również uważam, iż kompetencje Prezydenta są obecnie zbyt duże.
Ale zupełnie nie zgodzę się, iż nie ma on narzędzi do uprawiania polityki. Prezydent ma wystarczająco dużo instrumentów by kontrolować całą eskwilińską politykę. W nakreślonym przez Ciebie manifeście rojalistycznym pozycja króla, pod względem prerogatyw sytuuje się dużo, dużo niżej niż obecna pozycja Prezydenta.

Reasumując- uważam monarchię za chorobę którą gnębi polskie mikronacje. Zawsze uważałem siebie za republikanina, dlatego też w moim programie wyborczym na pierwszym miejscu przedstawiłem wyraźnie co myślę o budującym się w Eskwilinii ruchu monarchistów.

Co do tego czy urząd Prezydenta mi się należy- o tym zdecyduje Naród. Nie będę zdradzał Ci szczegółów naszych koalicyjnych ustaleń co do wspólnego kandydata, ale to wcale nie ja początkowo miałem być kandydatem. Mimo to z pełnym poczuciem odpowiedzialności przyjąłem na siebie ciężar tej odpowiedzialności. Startuje by wygrać. Naród osądzi czy zasłużyłem.

Do dona Weremana:

Nigdy rozmyślnie nie rzucałem armii kłód pod nogi. Jednak jako eskwiliński patriota czuję się odpowiedzialny za swoje działania jako polityk. Uważam, iż Rada Narodowa nie może wydawać zgody na użycie sił zbrojnych in blanco. Czy naprawdę uważa don za pożądany stan rzeczy w którym dla aresztowania garstki bandytów armia dokonuje nalotów dywanowych na miasta i wioski zamieszkanie przez spokojnych obywateli? Rezerwy? Na litość- nie wypowiadamy wojny tylko walczymy za zbrojną organizacją. 5000 żołnierzy przeciwko 1000 piratów? Ile tych rezerw don widzi? Moim zdaniem, łącznie z rezerwami armii nie powinno być potrzebne do przeprowadzenia tej operacji więcej jak 1,5 tys żołnierzy. Jeśli don twierdzi inaczej, to znaczy że eskwilińskie wojsko to za przeroszeniem gówno a nie żołnierze.
Z mianowania generała Duarte jestem zwierzchnikiem sił zbrojnych w Osterii. Uważam, iż moich ludzi wystarczy by rozprawić się z tymi rebeliantami- po co angażować w to wszystkie siły zbrojne? To niepoważne.
Poza tym Rada Narodowa musi najpierw mieć zgodę RON by wydać decyzję. Inaczej RON oskarży Eskwilinię o przeprowadzenie akcji zbrojnej przeciwko ich obywatelom bez konsultacji z nimi. Po wydaniu zgody na konsultacje będzie po prostu za późno.

Reasumując- armia po prostu zawaliła całą sprawę organizacyjnie. Proszę się z tym pogodzić i po prostu przygotować to jeszcze raz- porządnie. Jak już deklarowałem wcześniej- chętnie w tym pomogę.


El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej

Kawaler:
*Wielkiego Orderu Złotego Orła za wstęgą
*Królewskiego Orderu Świętego Ducha
*Orderu Zasług Republiki Palmowej III Stopnia
*Krzyża Komandorskiego Orderu Bene Merenti
*Złotego Orderu Cyrkla
Edytowane przez Cheewazz Khadil dnia 25-04-2013 21:50
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Dymitr Ilijew
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 72
Miejscowość: Andriejgrad
Data rejestracji: 17.03.12
Dodane dnia 25-04-2013 22:18
Idzie don w ostre slowa. Dołączę do dyskusji. Dobrze?
cytat: armia dokonuje nalotów dywanowych na miasta i wioski zamieszkanie przez spokojnych obywateli.

Kto tu mówił o jakiś nalotach dywanowych? Czy don przypadkiem nie przesadził z lekami uspokajającymi?
Uważa don, że edynie Osteryjskie oddziały wystarczą? A czym don chce się na te wyspy dostać jak nie statkiem albo samolotem? Ciężarówką?
Poza tym Rada Narodowa musi najpierw mieć zgodę RON by wydać decyzję. My musimy uzyskać ZGODĘ na ustabilizowanie sytyacji na terytorium w naszej granicy wody terytprialnej? Nie donie Khadilu, musimy ich poinformować. Każde czekanie na zgodę, gdy ci piraci są naszym probleme skąłnia nas do byci zwykłym gównianym popychadłem a nie poważnym krajem.


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Bruno van der Bizen
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 97
Data rejestracji: 04.10.11
Dodane dnia 25-04-2013 22:24
Monarchizm w polskich mikronacjach nie jest chorobą. Chore jest apodyktyczne wykorzystywanie bezsensownych tytułów dla własnych zachcianek. Dlatego potrzeba nam nowoczesnej monarchii konstytucyjnej, która wypełni luke miedzy tradycją a wspołczesna idea republikańską.


Prezes Sądu Najwyższego

"For there is none of you but will hang me, I know, whenever you can clinch me within your power."
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Cheewazz Khadil
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 1924
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 25-04-2013 22:47
Oczywiście donie Ilijew. Każdy kolejny uczestnik tej dyskusji jest bardzo pożądany.

Mówiąc o nalotach dywanowych mówiłem o hipotetycznej sytuacji. Chodziło mi o to, iż do przeprowadzenia tej akcji nie będą nam potrzebne wszystkie zasoby armii eskwilińskiej. Tak jak mówiłem 1,5 tysiąca żołnierzy byłoby do zaakceptowania, choć i to jest większą ilością niż będzie potrzebne. Chyba że armia uważa, iż bez pięciokrotnej przewagi liczebnej nie podoła bandzie piratów?
Co do moich wojsk- mówiłem o jednostkach operacyjnych. Nie twierdziłem, że nie będzie im potrzebny transport. Poza tym, w mojej wypowiedzi chodziło mi tylko o podkreślenie rażącego przeszacowania liczebności wojsk eskwilińskich niezbędnych do przeprowadzenia akcji zbrojnej.
Co do zgody, to chodziło mi o zgodę na aresztowanie obywateli RONu. Jako, iż cześć rebeliantów, jak donosi wywiad, jest obywatelstwa (hmmm...Koronnego? Polsko-litewskiego? Wiecie o co chodzi smiley) musimy współdziałać w tej mierze z RON. Poza tym, uważam, iż pożądana byłaby współpraca z RON w zakresie tej akcji. Wzmocniło by to więzi między naszymi państwami i zmniejszyłoby koszty przedsięwzięcia.

Donie van der Bizen:
Zgadzam się z donem. Arystokracja to przeżytek. Nie mam nic przeciwko by arystokraci kultywowali swoje tradycje w ramach Towarzystwa Szlacheckiego działającego w RE, ale tworzenie nowej arystokracji jest bezcelowe. Natomiast nie mogę zrozumieć o jakiej luce don mówi? Co jest wadą republikańskiego ustroju? O wadach monarchii mówiłem już dużo, z chęcią posłucham o wadach republiki smileyEl Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej

Kawaler:
*Wielkiego Orderu Złotego Orła za wstęgą
*Królewskiego Orderu Świętego Ducha
*Orderu Zasług Republiki Palmowej III Stopnia
*Krzyża Komandorskiego Orderu Bene Merenti
*Złotego Orderu Cyrkla
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Konrad Wallenrode
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 42
Miejscowość: Derby
Data rejestracji: 11.03.13
Dodane dnia 25-04-2013 23:03
Mówił don Khadil o tym, że armia przekazując ten projekt do Rady Narodowej dala ciala.
a jak don wytłumaczy to, że wiele osób sie skarży na brak inwencji i nudy, a kiedy zostaje coś w całości wymyslone, jedynym błędem jest odrzucenie tego z powodów proceduralnych? Chcialem przez to zapytac, czy faktycznie warto się tak bić o cos, co zabiera przygotowania i żywe poświęcenie, które powinno być istotą naszej strony?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Raul Hugo
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 192
Miejscowość: Eskwilingrad
Data rejestracji: 27.02.12
Dodane dnia 25-04-2013 23:05
Donie von Wallenrode. Bądźmy poważni. Nawet w świecie mikronacji interwencja ZBROJNA, powtarzam, ZBROJNA jest bardzo poważną sprawą z perspektywy administracyjnej, militarnej i międzynarodowej. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.


Raul Esteban Fidel Hugo,
były przewodniczący Rady Rządowej,

Srebrny Order Cyrkla (II klasa)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Filip Velicky
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 265
Data rejestracji: 15.09.11
Dodane dnia 25-04-2013 23:13
Głosowaniem nad uzyciem wojska pokazał don Hugo, wraz z Khadilem i reszta jacy naprawdę są. Mogę wymienić, ale widział to każdy:
-obojętni na problemy najwazniejsze
-biurokraci i aparatczycy
-lawirowanie i szukanie dziury w całym
-oszykiwanie wyborców i dzialanie wbrew ich woli

Taka osoba kandyduje na Prezydenta. Ma całkiem w nosie opinie obywateli, podziela z Rada Narodową ogólna niemoc i slabość. Jest niezdecydowana i w swoich argumentach nieprzokunywująca jak Kim Dzong UN. A ja razem ze wszystkimi chcemy wiedzieć - dlaczego sabotuje don oddolne inicjatywy?


Dobrá Praca sama sa chváli.

Eskwilińska Partia Narodowa
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Max von Wereman
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 241
Data rejestracji: 19.09.11
Dodane dnia 25-04-2013 23:16
Armia zawaliła sprawę? No to nie wiem co ja mam jeszcze robić.... Organizuję wszystko od początku, ściagam ludzi, zachęcam, wskrzeszam SZ od czasu kiedy zapadły w drzemkę po Duarte, a don mi tu z atakiem? To moja wina? Czy don zrobil cokolwiek, by cały te projekt wyglądał tak jak teraz i było chętnych tyle osób?
Zero jakiejkolwiek szacunku.


"Ostatecznym celem i istotą państwa jest potęga, a jeżeli ktoś nie potrafi zmierzyć się z tą prawdą, powinien trzymać się z dala od polityki."

Heinrich Gotthardt von Treitschke

Admirał Maximilian Wilhelm Gottlieb Alexander Reinhold Lothar Guido Theodor Hans Siegfried Albrecht Christian Friedrich Arnold Wolfgang Bernard Heinrich August Otto Freiherr von und zu Wereman
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Konrad Wallenrode
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 42
Miejscowość: Derby
Data rejestracji: 11.03.13
Dodane dnia 25-04-2013 23:18
Raul Hugo napisał/a:
Donie von Wallenrode. Bądźmy poważni. Nawet w świecie mikronacji interwencja ZBROJNA, powtarzam, ZBROJNA jest bardzo poważną sprawą z perspektywy administracyjnej, militarnej i międzynarodowej. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.


Naprawdę? Ale czy my napadamy na obcą mikronację? Czy na ziemie które powinny być w naszym posiadaniu i nie mają zadnego większego znaczenia?
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Dymitr Ilijew
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 72
Miejscowość: Andriejgrad
Data rejestracji: 17.03.12
Dodane dnia 25-04-2013 23:22
Aparytczycy? Pachnie mi PRL-em i teczkami...


Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Cheewazz Khadil- kandydat na Prezydenta RE!
Cheewazz Khadil
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 1924
Data rejestracji: 20.07.11
Dodane dnia 25-04-2013 23:46
Donie Wereman- nie zrobiłem nic, gdyż don nie wystąpił do mnie z informacją o chęci złożenia takiego wniosku. O kwestii interwencji słyszałem przed oficjalnym wnioskiem, lecz nie miałem pojęcia o jej rozmiarach. Kiedy usłyszałem hasło ,,piraci okupują wyspe" pomyslałem o grupie 30-40 ludzi. A nie o 1000!
Naprawdę nie rozumiem o co armia ma do mnie pretensje? Zachowujecie się donowie nie profesjonalnie. Jak duże dzieci, którym niepozwolono wziąć ze sklepu upatrzonej zabawki. Może jednak zastanowicie się czy waszą Ojczyznę stać na tą zabawkę?

Edit: Jako, iż nastała cisza wyborcza na tym kończę moją dyskusję w tym temacie. Gratias amici za owocną dyskusję smiley


El Presidente Rzeczpospolitej Eskwilińskiej

Kawaler:
*Wielkiego Orderu Złotego Orła za wstęgą
*Królewskiego Orderu Świętego Ducha
*Orderu Zasług Republiki Palmowej III Stopnia
*Krzyża Komandorskiego Orderu Bene Merenti
*Złotego Orderu Cyrkla
Edytowane przez Cheewazz Khadil dnia 26-04-2013 00:08
Wyślij Prywatną Wiadomość
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Kongres
Kongres Orientyki w Eskwilingradzie

Witamy delegatów na Kongres Kontynentu Wschodniego!

 • Zapraszamy do rejestrowania się na forum Kongresu.

 • Zachęcamy do odwiedzenia forum Eskwilinii.

 • Jesteśmy wdzięczni za wpisy pozostawione na Ścianie Gości.
 • Shoutbox
  Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

  BrentStese
  22/03/2018 23:35
  [url=http://www.filiz.com
  .tr/css/publish.asp?kp=21
  4-Kamagra-Jelly-Sydney-Bu
  y-Cialis-10mg-Viagra-Onli
  ne]Kamagra Jelly Sydney[/url] For those who have any important goods, you really s


  Angelwen
  22/01/2018 19:31
  qykezqq http://www.foerde-netzwer
  k.de/informationsmaterial
  .php?b=192 http://www.liebesspionin.
  de/101-woolrich-blizzard-
  blau.html http://www.clovis.nu/bels
  taff-racer-blouson-


  GachimLib
  03/11/2017 22:00
  [url=http://nexusrp.ru/]Đ
  óńńęčé StalkerRP 46.174.55.117:27015[/url]
  [url=http://yousteam.ru/]
  STEAM č Origin keys[/url]


  RichardHalo
  31/07/2017 08:57
  upbdojq http://www.campingmareblu
  .it/nike-free-flyknit-bri
  ght-crimson-black-grey-22
  6.html http://www.blackhorsesv.i
  t/634-adidas-gazelle-verd
  i-e-gialle.html http://www.agritu


  RichardHalo
  23/07/2017 07:39
  fenlmpw http://www.studiolafratta
  .it/824-adidas-stan-smith
  -milano.htm http://www.areaufo.it/009
  -polo-ralph-lauren-manica
  -lunga.html http://www.ubriacodamore.
  it/513-abercromb


  RichardHalo
  08/07/2017 15:04
  qzqnljs http://www.abovenet.co.uk
  /oakley-store-xxi-kuninga
  n-oakley-store-xxi-kaliba
  ta.html http://www.canticismo.it/
  ray-ban-ladies-sunglasses
  -online-ray-ban-ladies-su
  ngla


  Jasongok
  27/04/2017 14:42
  agree ended this [url=http://onlinecasinos
  -x.com/]casino[/url] where you can collect real money with the usurp of this lightPlaying [url=http://onlinecasinos
  -x.com/online-blackjack.h
  tml]on


  Jasongok
  28/03/2017 09:13
  check ended this [url=http://onlinecasinos
  -x.com/]casino[/url] where you can prevail in legal kale with the help of this guidebookPlaying [url=http://onlinecasinos
  -x.com/online-blackjack.h


  Jasongok
  24/03/2017 21:51
  agree doused this [url=http://onlinecasinos
  -x.com/]casino[/url] where you can conquer legal kale with the help of this enchiridionPlaying [url=http://onlinecasinos
  -x.com/online-blackjack.h


  Jasongok
  23/03/2017 20:17
  agree to this [url=http://onlinecasino-
  xx.com]online casino[/url] where you can win legal notes with the avoid of this guidePlaying [url=http://onlinecasinos
  -x.com/free-casino-bonus.
  html]n


  Archiwum
  Copyright © Rzeczpospolita Eskwilińska 2011, 2012, 2013

  Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie